Онлайн йога. Йога в Україні. Йога Київ. Йога в Києві. Йога в Киеве. Тренер з йоги. Персональний тренер йога. Йога онлайн. Заняття йогою. Йога тренування. Йога персонально. Йога персональні заняття. Індивідуальні заняття йогою. Йога по Скайпу. Йога вдома. Йога. Almayoga

 

Що дає йога? Навіщо займатися йогою?

Часто можна почути питання – а взагалі навіщо займатися йогою?
Перераховувати при цьому всі плюси занять йогою, всі бонуси для тіла і психіки – заняття вкрай довге, адже позитивний вплив йоги на організм доказаний не лише тисячоріччями досвіду практиків, але і науковими методами. В Інтернеті ви можете знайти на цю тему купу статей, а я в свій час навіть писала дипломну роботу на тему впливу йоги на особистість, а згодом дипломна робота стала відправною точкою для написання цілої книги.

Та давайте я вам перерахую простими словами ті плюси від занять йогою, з якими не зможе не погодитися навіть людина, яка за все життя не зробила жодної асани. Без перерахування того, що ви можете почитати в медичних статтях.

  1. Гімнастика йогів включає вправи, які примушують тіло гнутися в величезній кількості різних напрямків, як у котів. Тобто, м‘язи тіла, суглоби, кісточки, тканини, органи розминаютьcя і включаються в роботу, і при цьому в тілі немає «сліпих зон», які б не працювали. Тіло стає сильним, гнучким, вправним, витривалим і слухняним, ніби повертається в той стан, який був до років роботи за комп‘ютером, сидіння на стільці, неправильної постави і т.д.
  2. Дихальні вправи і контроль дихання є беззаперечним ключем до контролю психічного стану. Яку б ви не відкрили медичну чи психотерапевтичну літературу, всюди буде вказане одне і те ж – коли вам страшно, погано, коли стан афекту, панічна атака, злість, агресія тощо – треба в першу чергу глибоко подихати. Наука давно каже – дихання є проміжною частиною, яка пов’язує фізичне тіло і психіку. Людина, що достатньо довго практикує йогу, вміє контролювати свої емоції значно краще, ніж вміла до того. Вона спокійніше ставиться до всього, навіть до власних переживань і болю, тому що вона знає точно, що все проходить, і знає, що саме треба для цього зробити.
  3. Практикуючи навіть 2-3 рази на тиждень, ви будете мати прогрес, будете опановувати власне тіло, а це безперечно дарує радість, підвищує рівень самооцінки і покращує настрій.
  4. З часом практики у людини починаються зміни в харчуванні й стилі життя самі собою. Пояснюю – займатися на повний шлунок чи після прийому грубих нездорових харчів просто важко і неприємно – практикуючий це помічає. Тому він хоча б перед тренуванням старається дієту відрегулювати, що призводить до усвідомлення правильних продуктів конкретно для самого себе. Потім у всіх стається момент озаріння «а навіщо я взагалі їм ту гидоту, якщо вона мені життя ускладнює». Чутливість до власного тіла зростає – і практикуючий міняє стиль життя так, щоб було легше і приємніше жити, а тіло завжди підказує.
  5. Лікарі все більше і більше починають радити пацієнтам йогу. А ви знаєте лікарів, і які вони педантичні й передбачливі. Якби йога могла якось зашкодити, вони б ніколи її не радили пацієнтам. А зараз все частіше травматологи, остеопати, масажисти, психотерапевти, неврологи, ортопеди, кардіологи і т.д. направляють людей на йогу для профілактики і підтримки організму.
  6. Ком‘юніті йогів – надзвичайно приємне і екологічне. Якщо хтось з вас бував на ретритах, на заняттях в йога-студіях (не фітнес-центрах), на фестивалях з йоги чи семінарах, то ви знаєте, що це люди, які шукають істину, готові працювати над собою, прагнуть покращуватися, розвиватися, бути відкритими до чужих точок зору. Це люди, які приймають правило «не зашкодь, не причини іншим чи самому собі страждання». Тому хто починає з ними спілкуватися, той знаходить справді відкритих і світлих людей. І повірте, серед них можна зустріти як юнаків-студентів, так і мульти-мільйонерів, і спілкуватися вони будуть абсолютно на рівних, і кожному буде цікаво.
  7. Йога вчить концентрації уваги, і як відділяти важливе від другорядного. Відбувається це прямо на килимку – це потрібно, щоб тримати рівновагу, це потрібно, щоб вибудовувати правильні лінії, це потрібно, щоб розслабитися, і для того, щоб медитувати, авжеж. А чи не є це ключем до щастя – вміти сказати «стоп» дурні, яка набуває важливості в голові чи в житті, і сміливість сказати «так», коли приходить щось по-справжньому важливе?Ви можете запитати, як це відбувається. Пояснюю – медитація – це вміння концентруватися на одному, не відволікаючись. І в медитації людина навчається бачити той момент, коли увага відводлікається. І чим більше вона медитує, тим чутливіше і швидше помічає, і повертається до об’єкту. Так от, коли та сама людина поставить собі певну ціль в житті, вона її буде досягати легко і не відхиляючись на непотрібні подразники і перешкоди. Бачу ціль – і йду чітко до неї, при цьому спокійно, не перенапружучись, екологічно і нікому не заважаючи жити. Знаючи це, все більше бізнесменів звертаються до йоги і медитації.
  8. Йога дарує людині час на себе. Без аналізу, без планів, без внутрішніх розмов, без сну, без алкоголю, без покупок, без зовнішніх атрибутів – просто ЧАС ДЛЯ СЕБЕ. Коли ви робите корисне своєму тілу, своїй психіці, і при цьому приємно проводите цю годину-дві, в самоспостереженні і саморефлексії. А ви самі знаєте, що людина, яка відпочила, насолодилася, побула на самоті для себе, і з іншими стає терплячішою, більш приймаючою і спокійною. Виграють всі.
  9. З часом практикуючий розуміє – його старання для того, щоб позайматися йогою і вести більш здоровий образ життя повністю виправдали себе, і зробили навіть в десятки разів більше, ніж він очікував. А при цьому рівень енергії, який потрібен для того, щоб займатися і не пропускати тренування – такий самий, як і той, що штовхає на лінь чи потурання власній слабкості. Тому і обирає позайматися – адже практика дарує такий підйом енергії після!

А якщо вам буде цікаво, почитайте про вплив йоги на серцево-судинну, нервову, опорно-рухову, гуморальну, видільну, психічну та інші системи організму в іншій моїй статті: https://almayoga.com.ua/pozitivnij-vpliv-jogi-na-organizm-lyudini/

Замовити персональне заняття йогою онлайн

Оформити місячну підписку на відео заняття йогою на Patreon

 

Переглянути контакти