Назва – чатуранга дандасана (Chaturanga Dandasana)

Основні моменти виконання планки на чотирьох опорах:

 1. Долоні – на ширині плечей (не ширше), паралельні, пальці напружені та упираються в підлогу.
 2. Стопи на ширині таза, ноги випрямлені та колінні чашечки підтягнуті (тобто стегна повинні бути трохи напружені).
 3. Куприк намагаємося “підібгати” всередину, щоб лінія попереку не провалювалася вниз під силою тяжіння. Цей рух – один із найважливіших у освоєнні цієї пози. Якщо не знаєте, як це зробити, підійдіть до стінки і спробуйте всю поверхню спини притиснути до неї, напружуючи живіт. Запам’ятайте рух і зробіть те саме в упорі.
 4. Опускаємо тулуб, згинаючи лікті, до рівня паралельно підлозі. Лікті при цьому притискаються до тулуба. Не опускайте тулуб нижче рівня ліктів (максимум лікті зігнуті на 90 градусів), оскільки це створює надто велику компресію на ліктьові суглоби.
 5. Якщо не виходить зробити цю асану з прямими ногами і прямою спиною, робіть з колінами на підлозі, при цьому вибудовуючи пряму спину і хвиль підтискаючи всередину (таз не повинен “стирчати” вгору по відношенню до спини).
 6. Намагайтеся “розкрити” грудну клітку і розподілити вагу тіла рівномірно між руками та ногами. Важливо при цьому вага переносити із зап’ясть на пальці рук, напружуючи їх.
 7. Лінія шиї повинна бути продовженням лінії хребта: не закидайте голову вгору і не завалюйте вниз, коли віджимаєтесь. Маківка спрямована вперед, ніс – униз.
 8. Намагаємося напружувати лише ті м’язи, які безпосередньо беруть участь у асані. Внутрішньо – максимально розслабляємось і зводимо погляд у точку міжбрів’я (шамбхаві мудра).

Чатуранга дандасана. Дія на організм:

 • тонізує м’язи рук та ніг, плечові суглоби,
 • розвиває гнучкість та силу зап’ясть,
 • тонізує внутрішні органи,
 • відновлює кровообіг, розганяючи свіжу кров по тілу, зміцнює серцево-судинну та дихальну системи,
 • при правильному та систематичному виконанні сприяє виправленню викривлень у хребті, сутулості, а також позбавленню зайвих жирових відкладень.

Внесіть йогу – цей надпотужний інструмент саморозвитку в своє життя вже сьогодні. Зв’яжіться з нами через зручні месенджери або за телефоном та розпочніть свій шлях до здоров’я, гармонії та щастя. 🧘✨

+38 (097) 877 13 74

Telegram

 

А також додавайтеся в інстаграм:

Instagram

 

З любов’ю та турботою про ваше благополуччя, тренер Ірина Ягубова.