Стани, в яких краще не займатися гімнастикою йогів:

•Загострення захворювань (інфекційних, хронічних) чи травм. При виконанні вправ можна погіршити стан хворого органу або перевантажити серцево-судинну систему, без того напружену подолання хвороби.

• Нервове виснаження. В цьому випадку можна практикувати відновлюючі пранаями, медитативні, релаксаційні техніки, але не складну активну програму гімнастичних прав, адже організм і так перебуває у стані роботи на межі.

•З повним шлунком. Займатися можна через 2-3 години після останнього прийому їжі, а в ідеалі – з порожнім шлунком та кишечником. Хронічна звичка переїдати завжди заважатиме практиці (переповнений шлунок під час занять не тільки заважає займатися, а й шкідливо впливає на здоров’я в цілому).

•Жінкам у перші пару днів менструації краще не робити перевернених асан, а стан вагітності сам по собі вимагає адаптації тренувальної програми (перш за все, відмови від перенапруги абдомінальних м’язів, асан лежачи на животі тощо). Тому раджу вагітним обов’язково відвідувати спеціальні групи, яких зараз, на щастя, дуже багато.

Позитивний аспект йоги в тому, що завдяки практиці ми можемо з часом нівелювати всі недоліки характеру / поведінки, перераховані вище. Кожна людина, починаючи займатися, на власній шкурі відчуває вплив то лінощів, то розпачу, то відволікання уваги тощо. Але з часом, якщо все ж таки знаходити в собі силу і достатньо натхнення займатися, Ви відчуєте, наскільки легше стає все вище перелічене контролювати.

Практика йоги в нефункціональних станах, які часто є причиною неуважності, часто призводять до наступних травм .

•Розтягнення поперекового або шийного відділу хребта через нерівномірний розподіл навантаження в прогинах,

• Запалення суглобів (найчастіше плечового і колінного) через неадекватне докладання зусиль у силових асанах (наприклад, перенапруження плечового суглоба в чатурангу дандасане) або розтяжках (наприклад, спробах передчасно «посадити» себе в позу лотоса, коли суглоби ще зовсім не готові до нього).

•Запаморочення. Часто буває через надто сильне «закидання» голови назад у прогинах, напруги шиї в асанах, де голова повинна вільно звисати вниз тощо.

• Перевантаження серцево-судинної системи. Часто може бути пов’язане з неправильним диханням в асанах, примусовими затримками дихання, особливо у силових асанах. Крім того, часто буває у людей-перфекціоністів, які схильні перенапружуватися заради моментального «ідеального» виконання вправи.

•Головного болю – знову ж таки, пов’язаного з перенапругою м’язів шиї, голови, обличчя, або навіть просто психологічним напругою.

Якщо ж ви почуваєтеся більш-менш добре і відчуваєте лінь чи втому, це не є протипоказанням для занять йогою :). Навпаки, це найкращий час, щоб почати працювати над собою і отримувати приємні результати і бонуси від такої роботи. Тому важливо розрізняти лінь від насправді хворобливих станів чи болю.

«Йога та особистість.» Ягубова Ірина.
 

Записуйтеся на йогу онлайн тут:

Telegram

+38 (097) 877 13 74

 

або ж додавайтеся в інстаграм:

Instagram