Навіщо розслаблятися в йозі? Як розслаблятися в йозі? І як розслабитися по життю завдяки йозі?
Йогічна практика відома своїм холістичним підходом до тіла – вона позитивно впливає не тільки на фізичну, але і на психічну складову (розвиває уважність, розслабленість, гнучкість, силу, витривалість, швидкість всіх психічних процесів). Практика йоги з часом розвиває вміння розслаблятися, приймати життя таким, яким воно є, не чинити постійного супротиву, але при цьому точно і ефективно діяти в житті й міняти те, що потрібно поміняти.
Яким же чином це відбувається? В першу чергу, через тіло, тобто, на килимку.
Для того, щоб навчитися розслаблятися в звичайному житті, при стресових факторах, спочатку треба навчитися розслаблятися в асанах. Угамувати свою напругу, відпустити зайвий контроль, дозволити асані розкрити суглоби, розтягнути м’язи, не перешкоджаючи – це і є той перший крок, щоб навчитися розслабляти ГОЛОВУ, коли зовнішні фактори намагаються її загнати в стрес.
Крім того, для чистих прагамтиків і логіків – ваші розтяжки, шпагати, лотоси та інші асани, які ви хочете робити, як професійний гімнаст, почнуть краще виходити саме в той момент, коли ви перестанете себе насилувати. Іншими словами, коли ви розслабитесь.
Тепер про те, ЯК розслабитися в йозі:
- Потрібно прийняти позу, згідно інструкціям, дотримуючись правил безпеки на своєму рівні можливостей. Так, щоб було не занадто легко (тобто, з викликом), але в той самий час комфортно і без больових відчуттів. Якщо у вас не вийшло зробити асану ідеально – забийте на це і тримайте її так, як вийшло. І якщо ви не будете кидати практику, то з кожним разом виходити буде краще.
- Треба перенести свою увагу на дихання і розтягувати його так, щоб максимально включити легені в роботу, дихати на повні груди, не перетискаючи і не затримуючи дихання.Зверніть увагу – напруженість часто викликає перетискання дихання, його поверхневість, затримку, так, що людина цього навіть не помічає. Натомість слід УСВІДОМЛЕНО розтягувати і поглиблювати дихання, роблячи його об’єктом своєї уваги. Об’єктом медитації.
- Ще крутіший прийом – розтягуючи дихання, м’яко піти увагою САМЕ на ті м’язи, які болять – і дихати крізь них.Можна прямо візуалізувати, як ніби повітря при вдиху проходить по м’язам в одну сторону, при видиху – в іншу. Не тікати від больових відчуттів, а навпаки – йти до них і “продихати” крізь них. Якщо ви це спробуєте, то вже через один – два цикла дихання відчуєте, як болить менше.
- В кожній асані, яка не пов’язана з підтримкою рівноваги тіла, закривайте очі і спрямовуйте увагу на відчуття і на дихання. Якщо ж рівновагу треба підтривувати – очі в жодному разі не закривайте, а знайдіть якусь одну точку перед собою, і дивіться в неї, алепри цьому увагу все одно спрямовуйте всередину.
- Тримаючи асану, пробуйте з кожним видихом поглибити її трошечки, хоча б на міліметр. Тобто, не застрягайте в тому положенні, яке прийняли на початку, адже з часом ваші м’язи більше розслабляються і дають виконати асану краще. Не пружиньтеся, не робіть різних рухів – м’яко занурюйтеся (втікайте) в позу глибше.
- Перестаньте очікувати. Всього, в принципі. Від себе – результатів чи ідеального виконання пози. Від тренера – саме тих асан чи слів, яких би вам хотілося. Від йоги – негайного ефекту. Від тіла – податливості й легкості. Від відчуттів – приємності. Від емоцій – підконтрольності. Від настрою – постійної піднесеності. Від людей навколо – ідеальної поведінки. Від погоди – сонця і тепла. Від дітей – тиші і слухнятості. Все взаємопов’язано, і йога вчить всьому цьому тих, хто хоче вчитися.Коли ви очікуєте, ви стаєте ніби суддею, незадоволеним критиком, який собі вигадав в голові, як повинно бути, і тому йому дуже важко догодити. В цьому стані людина практично не здатна розслабитися, не дає це зробити людям навколо, і взагалі не помічає гарного в житті. Адже вона зайнята одним – очікуванням, коли ж все буде так, як вона собі придумала.Натомість в йозі – просто займайтеся в кайф. Дихайте, потрошку практикуйте, тягніться, пробуйте, відпрацьовуйте, дихайте, ловіть змінені стани свідомості, спостерігайте і завжди відмічайте будь-які позитивні зрушення.Нехай йога (життя) буде просто цікавою мандрівкою, часом для вас, який ви можете присвятити своєму тілу й духу, його пізнанню, розвитку, покращенню, вдячності йому. Займайтеся просто тому, що вам це подобається. І саме тоді вам буде подобатися займатися. І саме тоді у вас будуть результати. І саме тоді почнеться прогрес.
Запам’ятайте, більшості людей, які прийшли до йоги (або до психотерапії), треба не “працювати над собою”, не “пропрацьовувати свої мінуси”, не “мінятися”, а РОЗСЛАБИТИСЯ і прийняти себе таким, як Є ВЖЕ ЗАРАЗ. Тому що людина, яка прийшла до йоги – це вже така людина, як треба. Це вже свідома душа, яка стоїть на правильному шляху.
Якщо ви вже займаєтеся, то абсолютно не має значення, на якому ви рівні – ви вже молодець. Ви вже можете собі сказати дякую за те, що практикуєте. Ви вже з перешого заняття можете відчувати ефект практики, насолоджуватися ним.
Тому ще раз – відпустіть очікування, займайтеся на своєму комфортному (і трошки викликаючому, цікавому) рівні, спрямовуйте увагу на дихання, відпускайте зайвий контроль, і буде вам результат від практики – фізичний, психологічний, духовний і т.д.
Внесіть йогу – цей надпотужний інструмент саморозвитку в своє життя вже сьогодні. Зв’яжіться з нами через зручні месенджери або за телефоном та розпочніть свій шлях до здоров’я, гармонії та щастя. 🧘✨
+38 (097) 877 13 74
Telegram
А також додавайтеся в інстаграм:
З любов’ю, тренер Ірина Ягубова.