• Ягубова Ірина тренер з йоги

Навіщо займатися йогою? Що дає йога?

Відкрийте для себе, як йога може стати ключем до вашого психічного здоров’я та щасливого життя у вирі сучасного світу, переповненого інформацією та стресом. У ці складні часи, коли ми стикаємося із такими випробуваннями, як війна, йога пропонує унікальний шлях до внутрішнього спокою та самопізнання.

Стародавні йоги розуміли, що 90 відсотків роботи над собою, яка потрібна людині – це позбавлення від усього зайвого. Сьогодні це як ніколи актуально – нам не потрібні нові знання в голові, нам потрібно розчистити простір в голові для відчуття тиші. Нам потрібне єднання з тілом, яке ми з часом все більше втрачаємо.

Дайсецу Тайтаро Судзукі в своїй роботі “Основи Дзен-буддизму” сказав: “Незнання (неведання) – це початок знання, і істина не може бути осягнутою за допомогою примноження знання, яке являє собою ніщо інше, як примножене незнання (неведання)”.

Автори книги “Танець Шиви чи Космічна свавілля” пишуть дуже схожі думки: “Чим більшою кількістю інформації володіє людина, тим більше енергії їй необхідно для її обробки та оперування… Через величезну кількість навколо порожньої інформації, яка не несе зовсім ніякого смислового навантаження і потенційної користі для розвитку, людина звикає жити “на автоматі”, користуючись прийнятими в суспільстві примітивними програмами поведінки. Але тільки всередині себе, спрямувавши достатню кількість уваги та енергії для пошуки справжніх мотивів, людина може дійсно зрозуміти свою підсвідомість, за допомогою чого вивести свою поведінку на якісно новий рівень.”

Іншими словами, ми потребуємо не нових фактів, які доповнять наше уявлення про світ, а ясних усвідомлень, простих і точних, як стріла, що будуть нарешті примінятися нами в житті і потихеньку змінять його на краще. Як же ці усвідомлення отримати?

Дуже просто – сучасна західна людина занадто понурилася в простір голови, забувши про тіло. Тому для того, щоб голова почала продукувати нові думки, щоб вона навчилася розслаблятися, мовчати, нам потрібно йти до неї ВІД ТІЛА –  це зрозуміли йоги-практики ще в стародавній Індії. Задля того, щоб осягнути Бога, Всесвіт, досягти Самадхі (назвіть що завгодно), вони практикували і побачили, що шлях від тіла (знизу) до свідомості (догори) набагато простіший і ефективніший, ніж навпаки. 

Патанджалі характеризує йогу в своїх Йога Сутр словами “читта врітті ніродха“, що можна перекласти як “стримування (ніродха) коливань (врітті) розуму (читта)”. Людині, яка практикує йогу необов’язково читати про неї книги, необов’язково навіть знати, що саме йога повинна дати. Достатньо просто займатися – і стан медитації, або ж “читта врітті ніродха” з’явиться сам собою в певний момент, а потім буде проникати в життя все глибше.

Чому саме йога? Що дає йога?

  1. Позбавлення від усього зайвого: У нашому перенасиченому світі йога допомагає звільнити розум від зайвого, відкриваючи простір для тиші та єднання з тілом.
  2. Стримування коливань розуму: Як вчить Патанджалі у його Йога Сутрах, йога допомагає досягти стану медитації, заспокоюючи нескінченний потік думок та відкриваючи шлях до внутрішнього спокою.
  3. Розвиток гнучкості та сили: Через практику йога вчить себе гнучкості тіла й розуму, силі, витривалості, спокою та балансу.
  4. Контроль над власним тілом та психікою: Йога вчить керувати увагою та диханням, що дозволяє контролювати емоції та психічні стани.
  5. Зв’язок між фізичним і психічним: Через дихальні техніки йога встановлює нерозривний зв’язок між фізичним та психічним станами, дозволяючи керувати своєю психікою.

Що ви отримаєте від йоги?

  • Психічне здоров’я: Йога не лише зміцнює ваше тіло, але й допомагає розвинути ментальну стійкість, здатність контролювати емоції та покращувати якість життя.
  • Фізичне благополуччя: Ви помітите позитивні зміни у своєму здоров’ї, зменшення хвороб та швидше одужання.
  • Самопізнання: Регулярна практика йоги відкриває шлях до глибшого самопізнання та осмислення життя.

Внесіть йогу – цей надпотужний інструмент саморозвитку в своє життя вже сьогодні. Зв’яжіться з нами через зручні месенджери або за телефоном та розпочніть свій шлях до здоров’я, гармонії та щастя. 🧘✨

+38 (097) 877 13 74

Telegram

 

А також додавайтеся в інстаграм:

Instagram

 

З любов’ю, тренер Ірина Ягубова.