Одна з найбільш цінних порад, яку ви можете отримати для успішної і результативної практики йоги – це займатися йогою регулярно. І неважливо, на якому рівні ця практика у вас знаходиться – чи ви можете поки що робити лише елементарні планки, гірки і неглибокі прогини, чи ви вже освоюєте стійки на руках, чи закручуєте позу лотоса без рук. Єдине, що потрібно і що рахується – це сама наявність практики.

Саме виходячи з цього, якщо ви вирішили займатися йогою вдома, ви маєте в першу чергу відповісти собі на питання – що я можу зробити, щоб організувати самого себе займатися регулярно і не відкладати практику?

Поради, як має бути організована йога вдома: 

  1. Заплануйте собі заняття йогою в календар, наприклад, в Google або в щоденник. Нехай, коли ви будете заглядати в справи на день, то на конкретну годину у вас буде заплановане тренування.
  2. Знайдіть собі персонального тренера для занять йогою онлайн, якщо хочете не виходити з дому. Він буде вас мотивувати і, крім того, підбирати правильні програми тренування конкретно під вас, давати вам зворотній зв’язок і виправляти помилки.
  3. Якщо це не варіант, то придбайте підписку на йога-канал. Наприклад, ось цей – Patreon чи цей – YouTube, і кожного разу, як вам прийде нотифікація про нове відео – займайтеся.
  4. Оплачуйте тренування, якщо користуєтеся відео (оплата може бути як в формі грошей, так і в формі репостів, порад знайомим і т.д.). Ваша психіка буде значно уважніше сприймати і більше цінувати ту інформацію, яка приходить не безкоштовно.Ви, мабуть, чули про ті експерименти, коли найіменитіші скрипалі світу грали музику безкоштовно в метро і ніхто не звертав на них уваги? Ті самі люди, що проходили в переході повз без жодного інтересу, аплодують стоячи і кричать браво на концерті, коли спочатку за цього заплатили десятки-сотні доларів. Чому так? Тому що те, що нам дають безкоштовно або занадто дешево, сприймається, як непотріб. А те, що дорого, сприймається, як скарб. Така вже правда капіталістичного світу і світогляду.Але цим можна користуватися – відплатіть своєю енергією в вигляді грошей/репостів/реклами за матеріал – і ви будете ловити кожне слово тренера, і отримаєте в 100 разів більше користі від заняття. 
  5. В ті моменти, коли вам просто не хочеться займатися і ви вже починаєте придумувати собі відмазки по типу “сьогодні не дуже гарний настрій”, чи “голова ніби болить”, чи “я втомився”, не пропускайте тренування, а просто розстеліть килимок і хоча б 10-15 хвилин щось поробіть – порозтягуйтеся трошки, або ж навіть просто посидьте в медитації. Іноді і справді найважче – це розстелити килимок, адже це потребує найбільших затрат сили волі, а далі вже тіло робить все саме. Тим більше, якщо вам подобається процес.
    10-15 хвилин йоги в день – це краще, ніж трьохгодинне заняття раз на два тижні. І коротка гімнастика йоги не викликає ефекту перенасичення, і тому не набридає.
  6. Замовте собі індивідуальну програму з йоги для самостійних занять, яку тренер напише конкретно під ваш запит і під ваш рівень практики. Це буде значно краще, ніж придумувати послідовність асан самостійно (якщо ви не тренер чи не досвічений практик), і краще, ніж шукати послідовності в Інтернеті.І тут теж порада – коли будете замовляти індивідуальну програму, то озвучуйте тренеру ЗАПИТ. Навіщо ви хочете займатися? Чого ви хочете досягти? Що ви хочете розвинути? Що вам подобається в йозі? Які у вас є проблеми зі здоров’ям, опорно-руховим апаратом, нюанси щодо фізичного стану тощо? Можливо, у вас є безсоння чи головні болі, чи поганий зір, чи тривога? Все розказуйте, щоб тренер міг вам підібрати максимально ефективну програму тренувань. До речі, ви можете замовити таку у мене: Telegram або (097) 877 13 74 (Viber, Telegram, WhatsApp).
  7. Дотримуйтеся техніки безпеки, щоб ніколи не травмуватися. Запам’ятайте, що надмірне старання в йозі, особливо на початку практики, – більш небезпечне, ніж лінь. Якщо перестаратися через свій перфекціонізм і бажання отримати все і одразу, то можна травмуватися – і тим самим відкинути результат на кілька тижнів/місяців. Щоб такого не було, розвивайте дві якості: уважність (вміння слухати своє тіло) і ніжність до себе. Показуйте своєму тілу, що ви піклуєтеся про нього і слухаєте його, любите його, а не тільки хочете щось від нього отримати, щось поміняти, щось прибрати і т.д. Коли тіло відчує вашу увагу і піклування, воно відплатить найкращими результатами, яких ви навіть не очікуєте. 

Успішної й кайфової вам практики! 

 

Внесіть йогу – цей надпотужний інструмент саморозвитку в своє життя вже сьогодні. Зв’яжіться з нами через зручні месенджери або за телефоном та розпочніть свій шлях до здоров’я, гармонії та щастя. 🧘✨

+38 (097) 877 13 74

Telegram

 

А також додавайтеся в інстаграм:

Instagram

 

З любов’ю, тренер Ірина Ягубова.