Чим відрізняється йога онлайн від звичайних офлайн-тренувань і чи втрачає вона насправді ефективність.

«Сіддхів не досягти носінням одягу йогінів або розмовами про йогу. Лише у невтомній практиці – секрет успіху. Це безперечно, і немає іншого» – ось що написав ще йог Сватмарама в Хатха-йога Прадіпіці, і вам це підтвердить будь-який досвідчений практик. При цьому абсолютно неважливо – чи практикуватимете ви самостійно, чи персонально з учителем, чи, наприклад, у групі. У тому числі, неважливо, чи буде ця практика відбуватися онлайн, чи офлайн. Важливим є сам процес вашої практики.

йога онлайн

Звичайно, у кожному з перерахованих видів занять є свої особливості та нюанси. Наприклад, коли ви тренуєтеся самостійно, ваша практика може бути набагато глибшою, ніж якщо ви оточені групою малознайомих людей, але при цьому для самостійної практики вам вже необхідно знати техніку безпеки, механіку виконання вправ та вміти самостійно писати програми та стежити за коректністю їх виконання.

На заняттях з учителем ви можете повністю відпустити ситуацію, не думати взагалі ні про що, крім виконання інструкцій і самої практики. Вчитель замість вас складає програму, яка буде оптимальна вашому рівню підготовки, він же дає інструкції та слідкує за тим, як ви практикуєте, дає зворотний зв’язок.

Заняття йогою онлайн

Чим відрізняється практика онлайн? Почнемо з мінусів.

  • Тренер фізично не може підійти та виправити вашу форму за наявності якоїсь помилки. При цьому якщо тренер хороший, то йому цілком вистачить словесних інструкцій, щоб ви виправити вашу позу.
  • У вас може виникнути менший емоційний (енергетичний) контакт одне з одним, ніж в аналогічній ситуації віч-на-віч. Для «прямої передачі» знань це може бути мінусом, але насправді різниця відчувається лише спочатку. Чим більше поглиблюється ваш коннект із тренером, тим менше відчувається дефіцит особистої присутності.
  • Вам необхідно мати можливість практикувати вдома. Тобто, потрібно виділити достатньо місця та годину-півтори часу, щоб вас ніхто не турбував.

йога персонально

А тепер плюси занять йогою онлайн:

  • Ви витрачаєте приблизно втричі менше часу на тренування, тому що вам не потрібно кудись їхати. Тобто якщо заняття триває годину, то приблизно годину ви й витрачаєте, а потім можете займатися своїми справами. Натомість, в офлайн заняттях дорога до студії і назад, перевдягання щоразу займають не менше ніж дві години, а їх можна витратити і на більш продуктивні справи, погодьтеся.
  • Ви можете займатися в комфортних для себе умовах та самостійно регулювати температуру приміщення, світло, кількість повітря тощо.
  • Безпека від зараження вірусами, що зараз є особливо актуальним. Незважаючи на те, що йога – це частина здорового способу життя, від хвороби ніхто не застрахований, і тому підхопити вірус від того, хто займається поруч – так само реально, як і від колеги в офісі або перехожого на вулиці. Крім того, під час занять аудиторію закрито, а практика передбачає інтенсивні дихальні вправи.
  • Як правило, онлайн тренування дешевші (іноді навіть у рази), тому що тренеру немає необхідності витрачати гроші на оренду приміщення, проїзд тощо.
  • Ви можете не робити перерв у практиці під час відряджень, поїздок в інше місто або країну, досить просто взяти килимок (навіть це необов’язково) і знайти там інтернет. Як правило, саме поїздки є основною причиною перерв у практиці тих людей, що займаються у студіях.

йога заняття

І останнє, що хотілося б сказати, – ефективність занять залежить не так від умов (онлайн або офлайн), як від кваліфікації та уважності тренера. Як сидячи прямо перед вами, так і онлайн увагу тренера може бути спрямована на вас, або витати в іншому місці. І що навіть важливіше – ви самі можете або бути уважним до себе, власним відчуттям та інструкціям тренера, або витати в хмарах. А саме увага, і насамперед, ваше власне, є ключем до успіху та безпеки практики.

Тому я б, звичайно, не боялася на вашому місці пробувати онлайн тренування йогою. Вони анітрохи не поступаються звичайним заняттям з ефективності. Просто витратите трохи часу, щоб знайти кваліфікованого досвідченого тренера йоги, який вам сподобається, і увімкніть на заняттях уважність та особисту відповідальність – і результати не забаряться.

Записуйтесь на заняття! Я проводжу тренування йогою онлайн із 2013 року, коли цього ще ніхто в Україні не робив :).

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОСЛУГИ

+38(097)877-13-74

(Viber, Telegram, WhatsApp)

йога індивідуально